Studia II stopnia - Obywatele Polscy

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Elektrotechnika

Szczegóły
Kod 390
Jednostka organizacyjna Wydział Elektryczny
Kierunek studiów Elektrotechnika
Forma studiów Niestacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Rodzaj cykli dydaktycznych Semestr
Liczba cykli dydaktycznych 3
Opłaty 2300 zł / semestr
Adres komisji rekrutacyjnej Biuro rekrutacji:
Budynek Główny Politechniki Częstochowskiej
ul. Gen. J. H. Dabrowskiego 71, pokój 2c (parter), 42-201 Częstochowa
telefon: 34 3250 584, 34 3250 714
e-mail: rekrutacja@pcz.pl
Godziny otwarcia sekretariatu Dyżury komisji rekrutacyjnej https://pcz.pl/kandydat/rekrutacja/dyzury-zespolow-rekrutacyjnych-lato.
Adres WWW https://we.pcz.pl/kandydat/studia-ii-go-stopnia/elektrotechnika
Wymagany dokument
  • Dyplom
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

(pokaż minione tury)

Absolwent studiów II stopnia na kierunku Elektrotechnika posiada zaawansowaną i ugruntowaną wiedzę z zakresu projektowania, konstruowania, funkcjonowania oraz testowania urządzeń elektrycznych, a także komputerowych systemów pomiarowych i systemów sterowania cyfrowego. Posiada umiejętności stosowania właściwych narzędzi informatycznych i elektronicznych. Jest zdolny do pracy naukowo-badawczej oraz do podejmowania decyzji i kierowania zespołami pracowniczymi. Ma wpojone nawyki ustawicznego kształcenia i rozwoju zawodowego. Studenci otrzymują przygotowanie z zakresu nauk kierunkowych (np. elektromechaniczne systemy napędowe, modelowanie w elektrotechnice, zakłócenia w układach elektroenergetycznych) a następnie profilują tok dalszego kształcenia i nabywają wiedzę z zakresu przedmiotów specjalnościowych i obieralnych.

Absolwenci po ukończeniu studiów i obronie pracy dyplomowej uzyskują tytuł magistra elektrotechniki i są przygotowani do kontynuowania kształcenia na studiach trzeciego stopnia (doktoranckich).

Zakresy:

- Elektroenergetyka

Studia na tym zakresie umożliwiają zdobycie gruntownej wiedzy z gospodarki elektroenergetycznej, metod badania i analizy procesów w systemach elektroenergetycznych oraz eksploatacji maszyn i systemów. Absolwenci posiadają wiedzę i umiejętności wykorzystania nowoczesnych narzędzi informatycznych. Absolwenci są przygotowani do samodzielnego rozwiązywania problemów współczesnej elektroenergetyki.

- Instalacje Elektryczne w Budownictwie

Absolwent tego zakresu uzyskuje rozszerzoną wiedzę w zakresie komputerowych systemów sterowania i monitorowania pracy urządzeń, zwłaszcza budynku inteligentnym, wykorzystania niekonwencjonalnych źródeł energii do zasilania odbiorców. Absolwent uzyskuje szeroki zasób wiedzy na temat układów energooszczędnych oraz wpływu odbiorników energii na jej jakość, ma znajomość zagadnień racjonalnej gospodarki energią elektryczną. Absolwent posiada umiejętność rozwiązywania problemów dotyczących urządzeń i instalacji elektrycznych, przy wykorzystaniu nowoczesnych technik projektowania, sterowania, kontroli i diagnostyki z poszanowaniem norm prawnych i środowiska.

- Komputeryzacja i Robotyzacja Procesów

Absolwenci tego zakresu otrzymują rozszerzoną wiedzę dotyczącą narzędzi realizacji układów sterowania, eksploatacji systemów automatyki i robotyki oraz ich bezawaryjnej pracy. Mają umiejętność modelowania, projektowania, sterowania i kontroli procesów przemysłowych Są zdolni do rozwiązywania problemów z zakresu automatyzacji procesów za pomocą nowoczesnych układów automatyki i systemów informatycznych.


!!! UWAGA !!!

Możliwość zapisania się na kierunek dostępna jest dla kandydatów posiadających uzupełnione informacje o dokumencie w zakładce "Wykształcenie"  (dane dokumentu, uzyskane oceny, załączony skan dokumentu).

 

Kwalifikacja odbywa sie na podstawie konkursu dyplomów.