Studia II stopnia - Obywatele Polscy

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Budownictwo

Szczegóły
Kod 385
Jednostka organizacyjna Wydział Budownictwa
Kierunek studiów Budownictwo
Forma studiów Niestacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Języki wykładowe polski
Rodzaj cykli dydaktycznych Semestr
Liczba cykli dydaktycznych 4
Opłaty 2100 zl / semestr
Adres komisji rekrutacyjnej Biuro rekrutacji:
Budynek Główny Politechniki Częstochowskiej
ul. Gen. J. H. Dabrowskiego 71, pokój 2c (parter), 42-201 Częstochowa
telefon: 34 3250 584, 34 3250 714
e-mail: rekrutacja@pcz.pl
Godziny otwarcia sekretariatu Dyżury komisji rekrutacyjnej https://pcz.pl/kandydat/rekrutacja/dyzury-zespolow-rekrutacyjnych-lato.
Adres WWW https://wb.pcz.pl/kandydat/oferta-dydaktyczna/budownictwo
Wymagany dokument
  • Dyplom
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

(pokaż minione tury)

Zakres

  • KBI - Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie
  • TOZB - Technologia, Organizacja i Zarządzanie w Budownictwie
  • BiUD - Budowa i Utrzymanie Dróg

 

Sylwetka absolwenta Wydziału Budownictwa

Absolwent kierunku Budownictwo jest przygotowany w szerokim zakresie do programowania, organizacji i zarządzania przedsiębiorstwem budowlanym oraz do projektowania obiektów żelbetowych, murowych, stalowych i drewnianych. Posiada umiejętności teoretyczne i praktyczne w planowaniu i eksploatacji budowli, a także remontów, modernizacji i przebudowy obiektów budowlanych. Posiada wszechstronną wiedzę na temat budownictwa, co pozwoli mu podejmować pracę we wszystkich firmach projektowych i wykonawczych oraz zdobyć uprawnienia budowlane. Ponadto uzyskuje przygotowanie do twórczej pracy naukowo-badawczej na potrzeby budownictwa.

Absolwent zakresu Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie - ma przygotowanie do obliczeń statycznych płaskich i przestrzennych konstrukcji budowlanych i inżynierskich, żelbetowych, murowych, stalowych oraz drewnianych (programy Metody Elementów Skończonych). Posiada umiejętności pracy w Internecie w celu pozyskiwania potrzebnych materiałów i nowoczesnych technologii w konstruowaniu elementów konstrukcyjnych. Posiada biegłą znajomość programu grafiki inżynierskiej (programy CAD) do wykonywania rysunków architektonicznych i konstrukcyjnych oraz umiejętność pracy z wykorzystaniem wybranych programów Metody Elementów Skończonych do przestrzennego modelowania konstrukcji budowlanych i inżynierskich. Absolwent posiada umiejętność tworzenia dokumentacji technicznej do projektów na bazie pakietu Microsoft Office oraz programu MathCAD. 

Absolwent zakresu Technologia, Organizacja i Zarządzanie w Budownictwie - ma przygotowanie do organizacji i zarządzania przedsiębiorstwem budowlanym oraz do wykonawstwa i eksploatacji obiektów budowlanych. Absolwent ma przygotowanie do organizacji i zarządzania przedsiębiorstwem budowlanym oraz do kierowania robotami budowlanymi i zarządzania obiektami budowlanymi. Zdobyta wiedza umożliwia pracę zawodową w budownictwie z przygotowaniem do zastosowania współczesnego warsztatu urządzeń informatycznych. Absolwent specjalizacji zdobywa wiedzę i nabywa umiejętności w zakresie projektowania, kierowania i nadzorowania przebiegu funkcjonowania obiektu budowlanego w pełnym cyklu życia. Absolwent przygotowany jest w szczególności do koordynowania przebiegu procesu realizacji obiektu budowlanego, ale również może zajmować się jego eksploatacją przy założeniu optymalnych rozwiązań technologicznych. W przekazywanych studentom wiadomościach i umiejętnościach szczególnie mocno akcentowana jest problematyka racjonalizacji zużycia energii w budownictwie, bezpieczeństwa ekologicznego i kierowania się zasadami zrównoważonego rozwoju w procesach budowlanych. 

Absolwent zakresu Budowa i Utrzymanie Dróg - ma przygotowanie do projektowania materiałowo-konstrukcyjnego nawierzchni drogowych, technologii materiałów drogowych i nowoczesnych rozwiązań w drogownictwie. Posiada wiedzę w zakresie projektowania i realizacji robót drogowych (ziemnych i nawierzchniowych) na każdym etapie ich wykonania, diagnostyki nawierzchni drogowych oraz sposobów remontów i utrzymania dróg. ma rozbudowaną wiedzę w zakresie przepisów prawnych, wytycznych technicznych i procedur administracyjnych dotyczących projektowania geometrycznego dróg, realizacji robót drogowych i ochrony środowiska w obrębie drogi. Ma rozbudowaną wiedzę w zakresie drogowych budowli inżynierskich, inżynierii ruchu drogowego, urządzeń technicznych drogi, sieci infrastruktury w pasie drogowym oraz metodyki sporządzania dokumentacji technicznej.


!!! UWAGA !!!

Możliwość zapisania się na kierunek dostępna jest dla kandydatów posiadających uzupełnione informacje o dokumencie w zakładce "Wykształcenie"  (dane dokumentu, uzyskane oceny, załączony skan dokumentu).

 

Kwalifikacja odbywa sie na podstawie konkursu dyplomów.

Wymagany dyplom: inżynieria, magistra inżyniera lub równoważny.