Studia II stopnia - Obywatele Polscy

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Automatyka i Robotyka

Szczegóły
Kod 1261
Jednostka organizacyjna Wydział Elektryczny
Kierunek studiów Automatyka i robotyka
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Rodzaj cykli dydaktycznych Semestr
Liczba cykli dydaktycznych 3
Adres komisji rekrutacyjnej ul. Gen. J. H. Dąbrowskiego 71, (parter)
42-201 Częstochowa
tel.: 34 3250 584
34 3250 714
rekrutacja@pcz.pl
Godziny otwarcia sekretariatu Dyżury zespołów rekrutacyjnych
Adres WWW https://we.pcz.pl/kandydat/studia-ii-go-stopnia/automatyka-i-robotyka
Wymagany dokument
  • Dyplom
  Zadaj pytanie
Tura 1 (13.01.2025 08:00 – 12.02.2025 15:00)

Trwające tury w innych rekrutacjach:
  • Studia II stopnia - dla kandydatów zagranicznych BSZ
    Tura 1 (13.01.2025 08:00 – 12.02.2025 15:00)

Absolwent studiów drugiego stopnia na kierunku Automatyka i Robotyka posiada zaawansowaną i ugruntowaną wiedzę oraz umiejętności niezbędne do wdrażania i eksploatacji urządzeń i systemów automatyki oraz przemysłowych urządzeń wykonawczych - robotów. Absolwent jest przygotowany do kreowania postępu technicznego. Jest zdolny do pracy naukowo-badawczej oraz do podejmowania decyzji i kierowania zespołami pracowniczymi. Posiada umiejętności pozwalające na pracę badawczo-rozwojową oraz podejmowanie twórczych przedsięwzięć inżynierskich. Absolwent kierunku posiada pogłębioną wiedzę i umiejętności w zakresie: programowania sterowników programowalnych i komputerów oraz łączenia ich z różnorodnymi urządzeniami pomiarowymi i wykonawczymi, techniki cyfrowej i analogowej stosowanej w systemach regulacji, algorytmów regulacji automatycznej i systemów czasu rzeczywistego oraz mechaniki i robotyki, monitorowania i wizualizacji procesów przemysłowych, posługiwania się nowoczesnymi wspomaganymi komputerowo technikami projektowania i wytwarzania maszyn i urządzeń; projektowania i obsługi zrobotyzowanych stanowisk pracy, mechatronicznego spojrzenia na zagadnienia projektowania maszyn i urządzeń, obsługi i diagnostyki systemów sterowania i regulacji, w tym robotów i manipulatorów.

Absolwenci po ukończeniu studiów i obronie pracy dyplomowej uzyskują tytuł magistra inżyniera automatyki i robotyki i są przygotowani do kontynuowania kształcenia na studiach trzeciego stopnia (doktoranckich).

Zakresy:

- Automatyzacja Procesów

Absolwenci zakresu Automatyzacja Procesów zdobywają wszechstronną i rozszerzoną wiedzę z: metod opisu i analizy obiektów oraz procesów technicznych, z uwzględnieniem obwodów elektrycznych, elektronicznych oraz systemów automatyki i robotyki, implementacji oprogramowania z zakresu robotyki, projektowania i modelowania układów sterowania robotami, zakłóceń w układach automatyki, niezawodności maszyn elektrycznych, urządzeń oraz systemów automatyki i robotyki, identyfikacji parametrów elektromechanicznych napędów stosowanych w automatyce i robotyce.

- Przemysłowe Systemy Informatyczne

Absolwenci zakresu Przemysłowe Systemy Informatyczne zdobywają rozszerzoną i gruntowną wiedzę z: algorytmów cyfrowego przetwarzania sygnałów, komputerowych systemów wspomagania projektowania CAD oraz technologii i programowania w komputerowych systemach wspomagania wytwarzania CAM, programowania mikrokontrolerów, modelowania i programowania robotów, diagnostyki układów i systemów automatyki oraz zastosowania systemów wizyjnych, przetwarzania danych w chmurze, użytkowania baz danych oraz programowania komunikacji w sieci.


!!! UWAGA !!!

Możliwość zapisania się na kierunek dostępna jest dla kandydatów posiadających uzupełnione informacje o dokumencie w zakładce "Wykształcenie"  (dane dokumentu, uzyskane oceny, załączony skan dokumentu).

 

Kwalifikacja odbywa sie na podstawie konkursu dyplomów.