Studia II stopnia - Obywatele Polscy

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Biotechnologia

Szczegóły
Kod 822
Jednostka organizacyjna Wydział Infrastruktury i Środowiska
Kierunek studiów Biotechnologia
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Rodzaj cykli dydaktycznych Semestr
Liczba cykli dydaktycznych 3
Adres komisji rekrutacyjnej ul. Gen. J. H. Dąbrowskiego 71, (parter)
42-201 Częstochowa
tel.: 34 3250 584
34 3250 714
rekrutacja@pcz.pl
Godziny otwarcia sekretariatu Dyżury zespołów rekrutacyjnych
Wymagany dokument
  • Dyplom
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (08.01.2024 08:00 – 07.02.2024 15:00)

 

Studia magisterskie na kierunku Biotechnologia (absolwenci otrzymują dyplom magistra inżyniera) pozwalają na zdobycie poszerzonej i pogłębionej wiedzy w zakresie wybranych obszarów nauk biologicznych, chemicznych i inżynieryjnych. Celem kształcenia na kierunku Biotechnologia w ramach studiów II stopnia, jest uzyskanie przez absolwenta wiedzy i umiejętności do wykonywania prac badawczych i rozwojowych w zakresie procesów biotechnologicznych. 

Absolwent w trakcie studiów zdobywa wiedzę teoretyczną i umiejętności z zakresu: dobrej praktyki laboratoryjnej, podstaw bioinformatyki, separacji i oczyszczania bioproduktów, biotechnologii roślin użytkowych, genetyki populacji, grzybów w biotechnologii,  analizy instrumentalnej, metodyki feno - i genotypowania, technologii wybranych bioproduktów, modelowania biosystemów, podstawy cyklu życia bioproduktów, technologii oczyszczania środowiska, komercjalizacji badań naukowych, wybranych zagadnień prawnych i społecznych, zarządzania zasobami ludzkimi oraz wielu innych ciekawych dziedzin.

Dzięki umiejętnie dobranemu programowi studiów absolwenci potrafią połączyć wiedzę  zdobytą z chemii, biologii, fizyki z przedmiotami z zakresu bioprocesów w biotechnologii środowiska i biogospodarce.  Takie interdyscyplinarne podejście pozwala na praktyczne zastosowanie zjawisk i procesów zachodzących przy współudziale organizmów żywych i umiejętności ich praktycznego zastosowania w procesach biotechnologicznych. Absolwent potrafi zastosować techniki i technologie biotechnologiczne, ma zdolność do ich wdrożenia, od fazy zaprojektowania konkretnego bioprocesu do uzyskania finalnego bioproduktu. 

Absolwent jest przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach zajmujących się wytwarzaniem produktów biotechnologicznych, ale także w ochronie środowiska, laboratoriach kontrolnych i badawczych. Wiedza i umiejętności uzyskane w trakcie studiów pozwalają na podjęcie studiów na kolejnym etapie edukacji, czyli studiach doktoranckich.

Perspektywy zatrudnienia

Kierunek Biotechnologia zapewnia absolwentowi zarówno teoretyczne wykształcenie, jak i praktyczne przygotowanie, gwarantujące podjęcie pracy w obszarach związanych z biotechnologią środowiska, jak i w biogospodarce.

Umożliwia zatrudnienie w sektorach gospodarki wykorzystujących nowoczesne techniki inżynierskie do selekcji i modyfikacji mikroorganizmów i komórek organizmów wyższych oraz wytwarzania bioproduktów.

 

Absolwent posiada umiejętności do podjęcia pracy w ośrodkach opracowujących i popularyzujących nowoczesne techniki i technologie m.in. w rolnictwie, ogrodnictwie, leśnictwie, jak również w sektorze energetycznym, opartym między innymi na biopaliwach.

 

Harmonogram studiów – do pobrania

Szczegółowy opis kierunku


!!! UWAGA !!!

Możliwość zapisania się na kierunek dostępna jest dla kandydatów posiadających uzupełnione informacje o dokumencie w zakładce "Wykształcenie"  (dane dokumentu, uzyskane oceny, załączony skan dokumentu).

 

Kwalifikacja odbywa sie na podstawie konkursu dyplomów.