Studia II stopnia - Obywatele Polscy

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Energetyka

Szczegóły
Kod 1521
Jednostka organizacyjna Wydział Infrastruktury i Środowiska
Kierunek studiów Energetyka
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Rodzaj cykli dydaktycznych Semestr
Liczba cykli dydaktycznych 3
Adres komisji rekrutacyjnej ul. Gen. J. H. Dąbrowskiego 71, (parter)
42-201 Częstochowa
tel.: 34 3250 584
34 3250 714
rekrutacja@pcz.pl
Godziny otwarcia sekretariatu Dyżury zespołów rekrutacyjnych
Wymagany dokument
  • Dyplom
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (08.01.2024 08:00 – 07.02.2024 15:00)

Program studiów stacjonarnych II-go stopnia na kierunku Energetyka umożliwia zdobycie poszerzonej wiedzy z zakresu:

 

  • prawnych i ekonomicznych aspektów przygotowania inwestycji energetycznych,
  • gospodarki o obiegu zamkniętym,
  • modelowania komputerowego systemów energetyki konwencjonalnej oraz odnawialnej.

 

W ramach studiów  II-go stopnia, student znacznie rozwija wiedzę i umiejętności zdobyte w trakcie studiów I-go stopnia o kompetencje menadżerskie kierowania projektami inwestycyjnymi, jak również o umiejętności prowadzenia badań z wykorzystaniem nowoczesnych metod i technik komputerowych.

W toku studiów II-go stopnia studenci uczestniczą w zajęciach prowadzonych w języku angielskim, w tym obligatoryjnie z następujących kursów: Virtual prototyping of devices, High efficient energy technologies, Signal analysis and forecasting oraz Management of retrofits.

 

Perspektywy zatrudnienia

Absolwenci kierunku mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w elektrowniach, elektrociepłowniach, ciepłowniach, zakładach i biurach projektowych, firmach konsultingowych, pomiarowych lub instalacyjno-konstrukcyjnych, w przedsiębiorstwach ciepłowniczych, gazowniczych, wodociągowych, a także w placówkach naukowych i naukowo-badawczych, urzędach oraz innych miejscach, których działalność obejmuje szeroko rozumianą energetykę, uwzględnieniem różnorakich aspektów inżynierii środowiska. Absolwent jest przygotowany do podjęcia pracy zawodowej w obszarze energetyki i nauk pokrewnych, również na stanowiskach związanych z tworzeniem i pracą w dużych zespołach, w tym międzynarodowych. 

Ponadto, absolwenci kierunku Energetyka mogą ubiegać się o uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych.

 

 


!!! UWAGA !!!

Możliwość zapisania się na kierunek dostępna jest dla kandydatów posiadających uzupełnione informacje o dokumencie w zakładce "Wykształcenie"  (dane dokumentu, uzyskane oceny, załączony skan dokumentu).

 

Kwalifikacja odbywa sie na podstawie konkursu dyplomów.